Merkel nie zajmie stanowiska w sprawie fuzji największych banków

opublikowano: 19-03-2019, 12:43

Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że tylko Deutsche Bank i Commerzbank mogą zdecydować, czy chcą się połączyć, pisze Reuters.

Po wielu dniach spekulacji w mediach, Deutsche Bank i Commerzbank potwierdziły w niedzielę, że rozmawiają o fuzji. Państwo ma 15 proc. akcji drugiego z banków.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W pierwszym publicznym komentarzu dotyczącym fuzji Merkel powiedziała, że czeka na wynik negocjacji.  

- Myślę, że coś takiego jest prywatną decyzją gospodarczą i bardzo mi zależy, aby rząd Niemiec się nie wtrącał – powiedziała Merkel. – Jeśli obaj partnerzy osiągną rezultat, wówczas mamy pewien interes w  jego ocenie, bo mamy 15 proc. akcji Commerzbanku, ale to mały pakiet i dlatego będzie to absolutnie prywatna decyzja – dodała.

Kanclerz Niemiec podkreśliła, że większa konsolidacja banków w Europie nie jest niczym nowym.

- Osobiście czekam na to, co obaj gracze, gospodarczy gracze, powiedzą mi i dlatego nie zajmę stanowiska – powiedziała Merkel.

Od dłuższego czasu w mediach pojawiały się informacje, że orędownikiem połączenia Deutsche Banku z Commerzbankiem jest minister finansów Olaf Scholz, polityk SPD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu