Meryl Streep zastrzega swoje imię i nazwisko

opublikowano: 30-01-2018, 06:59
aktualizacja: 30-01-2018, 07:00

Znana aktorka Meryl Streep wystąpiła do amerykańskiego urzędu znaków towarowych o zastrzeżenie swojego nazwiska do użytku w branży rozrywkowej.

68-letnia Streep nie będzie pierwszą osobą w branży, która zdecydowała się na taki krok. Wcześniej swoje imiona i nazwiska, a także artystyczne pseudonimy, zastrzegli do użytku komercyjnego m.in. 50 Cent, David i Victoria Beckham oraz Paris Hilton. Aktorka różni się od nich jednak tym, że we wniosku wyraża zamiar zastrzeżenia prawa do nazwiska tylko w przypadku „występów na żywo, telewizyjnych i filmowych”, a także „słownych wystąpień” oraz „podpisywania autografów”.

Meryl Streep
Meryl Streep
Bloomberg

George Sevier, prawnik specjalizujący się w prawie do własności intelektualnej w Gowling WLG uważa, że celem aktorki jest uniemożliwienie wykorzystania jej imienia i nazwiska na stronach internetowych poświęconych filmowi.

- Wydaje się mało prawdopodobne, że ktoś zaoferuje wystąpienie na przyjęciu jako Meryl Streep, chyba, że będzie to prawdziwa Meryl Streep. Jest prawdopodobne, że chodzi głównie o uniemożliwienie ludziom wykorzystywania jej nazwiska w Internecie – stwierdził.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane