MF: aby otrzymać pomoc z Tarczy Finansowej, trzeba na czas złożyć deklarację VAT

  • PAP
opublikowano: 21-04-2020, 14:16

Firma, która chce otrzymać pomoc z Tarczy Finansowej, powinna w odpowiednim czasie złożyć deklarację VAT - przypomina Ministerstwo Finansów w opublikowanym we wtorek komunikacie.

"Przedsiębiorco! Planujesz skorzystać z programu pomocowego dla firm, które ucierpiały wskutek pandemii, w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)? Złóż deklarację VAT w czasie, który pozwoli na jej przetworzenie i zatwierdzenie przez Ministerstwo Finansów (MF)" - apeluje resort finansów.

Ministerstwo przypomina, że deklaracje: VAT-7 za marzec br. i VAT-7K za I kwartał br. można składać już od 1 kwietnia 2020 r., a deklarację VAT-7 za kwiecień można złożyć już od 1 maja 2020 r.

Wyjaśniono, że z Tarczy Finansowej PFR mogą skorzystać firmy, których m.in. przychody spadły w związku z COVID-19 po 1 lutego br. o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego okresu roku ubiegłego.

Podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń, które wpływają na przyznanie subwencji i jej wysokość, są rejestry publiczne.

Ministerstwo podkreśla, że informacja o obrotach pochodzących z deklaracji VAT, złożona zgodnie ze wskazanymi wyżej terminami i pozytywnie zweryfikowana przez MF, jest niezbędna do otrzymania subwencji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie PFR, dodano.

Fot. Ministerstwo finansów
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane