MF: relacja długu publ. do PKB powyżej 43 proc., ale poniżej 48 proc. na koniec 2014 r.

ISBNews
30-12-2014, 18:05

Relacja do PKB kwoty powstałej w wyniku przeliczenia zagranicznej części długu publicznego po średniorocznym kursie i pomniejszonej o zgromadzone środki pieniężne wyniesie na koniec br. powyżej 43% i poniżej 48%, poinformował dyrektor departamentu długu publicznego w resorcie Piotr Marczak.

"Relacja do PKB kwoty powstałej w wyniku przeliczenia zagranicznej części długu publicznego po średniorocznym kursie i pomniejszonej o zgromadzone środki pieniężne wyniesie na koniec br. powyżej 43% i poniżej 48%. Na pewno przekroczony zostanie więc pierwszy poziom (43%) zapisany w ustawie o finansach publicznych, a nie przekroczony zostanie drugi poziom (48%)" - napisał Marczak w komentarzu do informacji o planie podaży papierów skarbowych na I kw." - powiedział Marczak, cytowany w komunikacie.

Nowe poziomy wprowadzone zostały do ustawy o finansach publicznych w br. w związku z obniżeniem długu publicznego będącego następstwem zmian w systemie OFE, przypomniał dyrektor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MF: relacja długu publ. do PKB powyżej 43 proc., ale poniżej 48 proc. na koniec 2014 r.