MFiPR: ARP wesprze finansowo zagraniczne startupy za prowadzenie biznesu w Polsce

  • PAP
opublikowano: 30-10-2020, 18:37

Zagraniczne innowacyjne firmy mogą będą mogły otrzymać pomoc finansową w prowadzeniu biznesu w Polsce - poinformował w piątek resort funduszy i polityki regionalnej. Dodano, że w tej sprawie ARP ruszyła z naborem w konkursie "Poland Prize", a do wzięcia jest 60 mln zł.

Ministerstwo wyjaśniło, że konkurs "Programy Akceleracyjne – Poland Prize: oferta dla akceleratorów" ma na celu zachęcenie zagranicznych startupów do rozpoczęcia działalności w Polsce.Przedsiębiorcy z zagranicy mogą liczyć na wsparcie we wprowadzeniu ich w polskie środowisko startupów. Budżet programu wynosi 60 mln zł, a jednorazowe wsparcie może sięgać kilkuset tysięcy złotych.Konkurs i nabór wniosków jest organizowany przez ARP (Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości). Nabór rozpocznie się 18 listopada i potrwa do 9 grudnia br. Szczegóły konkursu dostępne są na (https://power.parp.gov.pl/component/grants/grants/programy-akceleracyjne-poland-prize-oferta-dla-akceleratorow)."Inwestycje w startupy to jeden ze sposobów na większą innowacyjność polskiej gospodarki. Zagraniczne innowacyjne firmy mogą otrzymać pomoc w prowadzeniu biznesu w Polsce. Taką możliwość stwarza Konkurs Poland Prize finansowany z funduszy unijnych. Chcemy poprzez ten konkurs zachęcić zagraniczne startupy do rozpoczęcia działalności w Polsce. Przedsiębiorcy z zagranicy mogą liczyć na wsparcie we wprowadzeniu ich w polskie środowisko startupów" - podkreślił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.Konkurs "Poland Prize" jest finansowany z unijnego programu Inteligentny Rozwój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane