MFW: perspektywy gospodarcze nie są tak ciemne jak oczekiwano

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-09-2020, 18:39

Zdaniem jednego z czołowych urzędników Międzynarodowego Funduszu Walutowego, perspektywy gospodarcze na świecie nie są tak ciemne, jak oczekiwano jeszcze trzy miesiące wcześniej, informuje Reuters.

Nie można jednak mówić o większym optymizmie, gdyż ogólna globalna perspektywa pozostaje trudna, zwłaszcza że ponownie rośnie liczba nowych infekcji koronawirusem, a epidemia ma wpływ na wiele sektorów gospodarki – powiedział Gerry Rice. 

MFW
MFW
Bloomberg

Podkreślił, że sytuacja pozostaje „niepewna” w wielu krajach rozwijających się i na rynkach wschodzących innych niż Chiny, a MFW jest również zaniepokojony rosnącym poziomem zadłużenia.

13 października instytucja ma przedstawić uaktualnione prognozy gospodarcze dotyczącej światowej gospodarki. W czerwcu MFW obniżył swoje prognozy na 2020 rok, przewidując skurczenie się światowej gospodarki o 4,9 proc. w porównaniu z prognozowanym spadkiem o 3,0 proc. w kwietniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane