MFW podnosi prognozę wzrostu dla USA, utrzymuje dla świata

opublikowano: 17-04-2018, 15:29
aktualizacja: 17-04-2018, 15:31

Po raz kolejny Międzynarodowy Fundusz Walutowy podwyższył swoje projekcje dla amerykańskiej gospodarki na rok bieżący i kolejny, nawet mimo faktu, że MFW ostrzega, iż obniżki podatków przyniosą tylko chwilowy efekt i wstrząs dla największej gospodarki świata.

W swojej światowej perspektywie gospodarczej MFW podniósł szacunki dotyczące wzrostu w Stanach Zjednoczonych na 2018 r. do 2,9 proc., a szacunki na 2019 r. do 2,7%, co w każdym z przypadków stanowi wzrost o 0,2 pkt. procentowego. 

MFW nie zmienił natomiast swojej prognozy dla światowej gospodarki, która od stycznia utrzymywana jest na poziomie 3,9 proc. zarówno w dla bieżącego, jak i przyszłego roku.

Fundusz przestrzegł znów przed negatywnymi skutkami wojen handlowych.

"Wzrost napięć handlowych oraz nałożenie większych barier na handel transgraniczny nie tylko bezpośrednio wpłynie na aktywność gospodarczą, lecz również osłabi zaufanie, co z kolei będzie niosło dalsze negatywne skutki" - napisano w raporcie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MFW podnosi prognozę wzrostu dla USA, utrzymuje dla świata