Microsoft ogłosił nowe plany oddania sztucznej inteligencji w ręce większej liczby użytkowników

opublikowano: 16-03-2023, 18:11
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Microsoft ogłosił w czwartek nowe plany oddania sztucznej inteligencji (AI) w ręce większej liczby użytkowników. Firma technologiczna zaprezentowała nowego „drugiego pilota” AI dla Microsoft 365 – podaje agencja Reuters.

fot. Charles Platiau/Reuters/Forum

Microsoft poinformował, że sztuczna inteligencja przyspieszy tworzenie treści w aplikacjach takich jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook.

Wraz z ubiegłorocznym uruchomieniem Chatu GPT, chatbota, który pokazał społeczeństwu potencjał dużych modeli językowych, rozpoczął się silny trend inwestycyjny, przejawiający się także w próbach budowania nowych produktów opartych na sztucznej inteligencji.

OpenAI rozpoczęło w tym tygodniu wydawanie potężniejszej wersji swojej technologii nazwanej Chatem GPT-4, która zawarta została w chatbocie w zaktualizowanej wyszukiwarce Bing firmy Microsoft.

Amerykańska firma przekazała, że sztuczna inteligencja może podsumowywać wątki w wiadomościach e-mail oraz w wirtualnych spotkaniach, które mają miejsce w aplikacji Teams.

Nowy biznesowy czat firmy Microsoft potrafi również przekazywać menadżerskie polecenia do zespołów, korzystając ze wskazówek wziętych z porannych wiadomości e-mail, spotkań i wątków na czacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane