Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)

Pośród sprzecznych sygnałów rynkowych zmienność cen miedzi sięgnęła najwyższego pułapu od kwietnia 2016 r., zauważa agencja Bloomberg.

Sytuacja techniczna na wykresie notowań kontraktów na miedź
Wyświetl galerię [1/2]

Sytuacja techniczna na wykresie notowań kontraktów na miedź Pb.pl, Bloomberg

We wtorek notowania miedzi zniżkują na giełdzie w Londynie o 0,8 proc., po tym jak wcześniej przez trzy dni z rzędu zmieniały się o co najmniej 1,4 proc. Poprawie nastrojów nie sprzyja zmniejszanie przez inwestorów ryzyka pośród wyczekiwania na nowy rok księżycowy w Chinach oraz na zaplanowane na wtorek wystąpienie Theresy May w sprawie strategii brexitu. Rosnąca zmienność, której miara za ostatnie 60 dni sięgnęła najwyższego pułapu od 9 miesięcy, to tymczasem skutek rozbieżnych sygnałów co do kierunku, jaki obierze rynek. Dane z Chin pokazują sprzeczne tendencje, a szczegóły polityki administracji Donalda Trumpa wciąż pozostają niewiadomą.

- Rynkowa zmienność rośnie, bo inwestorzy są sceptyczni co do perspektyw na najbliższe lata – komentował w rozmowie z Bloombergiem Phil Streible, strateg rynkowy biura RJO Futures.


60-dniowa zmienność w notowanich kontraktów za miedź. Źródło: Bloomberg.

Mimo obaw i podwyższonej zmienności sytuacja techniczna na wykresie cen miedzi jest najbardziej korzystna od lat. Notowania kontraktów na surowiec utrzymują się powyżej górnego ograniczenia sięgającego 2011 r. kanału spadkowego, z którego wybiły się po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach za oceanem, kończąc w ten sposób trend spadkowy.


Sytuacja techniczna na wykresie notowań kontraktów na miedź. Źródło: Pb.pl, Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy