Czytasz dzięki

Mieszane nastroje na rynkach akcji w Azji

opublikowano: 09-06-2020, 07:52

Chińskie giełdy rosną, ale w Tokio i Seulu na rynkach akcji przeważa podaż.

Kontynuacja wzrostów na Wall Street jest źródłem optymizmu części inwestorów z azjatyckich rynków akcji. Widać jednak, że niektórzy zaczęli mieć obawy, czy wyceny nie oddaliły się zbytnio od fundamentów.

- Obecny rajd jest napędzany przez przekonanie inwestorów, że najgorsze jest za nami, z czym można się zgodzić. Jednak inwestorzy muszą mieć świadomość zagrożeń, które są przed nami – powiedział Reutersowi Tai Hui, szef strategii na azjatyckich rynkach w J.P. Morgan Asset Management.

Zwrócił uwagę, że droga do odbudowy gospodarki będzie długa. Do tego nie można wykluczyć drugiej fali zakażeń koronawirusem.

W Tokio Nikkei i Topix tracą po 0,3 proc. W Szanghaju główny indeks rośnie o 0,6 proc. Tak samo idzie w górę CSI300, indeks największych chińskich spółek notowanych w Szanghaju i Shenzhen.  W Hongkongu Hang Seng rośnie o 1,7 proc. W Seulu giełda spada o 0,1 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane