Minister infrastruktury zatwierdził 11 inwestycji dla dróg za ok. 800 mln zł

  • PAP
opublikowano: 27-08-2019, 15:14

Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 11 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt wynosi prawie 800 mln zł, poinformował resort infrastruktury we wtorkowym komunikacie.

"To zadania związane z rozbudową odcinków dróg i wzmocnieniem ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 ton na oś oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i sygnalizacji świetlnej, a także budowę przepustów i wiaduktów na drogach krajowych" - napisano w komunikacie.

Zadania te będą realizowane w siedmiu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, podkarpackim, podlaskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Te zadania to między innymi budowa obwodnicy Augustowa w ciągu DK 16, której realizacja zakończy się w roku 2025, budowa wiaduktu w Bochni w ciągu DK 94, który ma zostać zbudowany do roku 2022 czy budowa obwodnicy Wałcza w ciągu DK 22 gdzie roboty budowlane zaplanowano na lata 2023-2025.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy