Czytasz dzięki

Minister infrastruktury zatwierdził 16 inwestycji drogowych o wartości prawie 40 mln zł

  • PAP
opublikowano: 29-06-2020, 15:05

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 16 programów inwestycji drogowych zwiększających bezpieczeństwo ruchu o wartości prawie 40 mln zł - poinformował resort infrastruktury w poniedziałkowym komunikacie.

Inwestycje te są związane z rozbudową odcinków dróg i wzmocnieniem ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś, poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez przebudowę skrzyżowań, z budową barier ochronnych, chodników, ścieżek pieszo-rowerowych i sygnalizacji świetlnych, czy poprawą oświetlenia przejść dla pieszych oraz zabezpieczeniem przed nadmiernym hałasem.

Inwestycje będą realizowane w województwach: lubelskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim i wielkopolskim.

Zadania zatwierdzone do realizacji to m.in. budowa ronda w miejscowości Krasnystaw w województwie lubelskim na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 812, przebudowa obwodnicy Żar na drodze krajowej nr 12 w województwie lubuskim, przebudowa skrzyżowania w Wyszogrodzie w województwie mazowieckim, czy budowa sygnalizacji świetlnych w ciągu drogi krajowej nr 10 w miejscowościach Grabówno, Pobórka Wielka, Nieżychowo, Kosztowo w województwie wielkopolskim.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane