Minister sportu zadowolony po rozmowie z Platinim

PAP
02-07-2008, 15:13

Minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki nie krył zadowolenia po spotkaniu z wizytującym Polskę prezydentem Europejskiej Unii Piłkarskiej Michelem Platinim.

Minister Drzewiecki spotkał się z Platinim w stołecznym Centrum Olimpijskim, a następnie kontynuował nieformalne rozmowy w jednej z warszawskich restauracji.

"Spotkanie było bardzo dobre. Michel Platini, jak każdy szef, jest doskonale poinformowany, ale dziś przekonał się na własne oczy, że wszystko realizujemy zgodnie z planem" - powiedział Mirosław Drzewiecki.

"Cieszę się, że przyjechała tak liczna delegacja UEFA. Wraz z Michelem Platinim Warszawę odwiedził prawie cały zarząd tej organizacji. To pokazuje, że projekt mistrzostw Europy 2012 jest priorytetem UEFA. Wszyscy chcą, by okazał się sukcesem, także biznesowym" - dodał.

Minister Drzewiecki zapewnił, że wszystko, co wynika z planu, wykonujemy w terminach albo i przed terminami. Zdaniem ministra, prace nie wymagają przyspieszenia, ponieważ mogłoby to wprowadzić chaos.

"Prosiliśmy, by ludzie z UEFA nie stwarzali sytuacji, które będą przeszkadzały nam biznesowo. Nie można sugerować, że projekt musi ulec przyspieszeniu, bo to nieprawda. Jest wykonywany zgodnie z harmonogramem" - powiedział minister.

Minister Drzewiecki ocenił, że Polska nie ma "noża na gardle" i jednocześnie ostrzegł wykonawców startujących w przetargach, by nie liczyli na błędy w zarządzaniu i nie podawali zawyżonych kwot.

"Na podsumowania przyjdzie czas w czwartek - po wizycie Michela Platiniego na Ukrainie. Podkreślę, jednak, że my nie malujemy trawy - od kilku miesięcy codziennie pracujemy z UEFA i wszyscy wiedzą doskonale co się dzieje w Polsce. Klimat rozmów z panem Platinim jest zgodny z oczekiwaniami - mamy dalej robić swoje" - zapewnił prezes Spółki PL.2012 Marcin Herra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Minister sportu zadowolony po rozmowie z Platinim