Ministerstwo Sportu: wspieramy starania Poznania o Uniwersjadę 2011

opublikowano: 16-01-2007, 12:21

Ministerstwo Sportu poinformowało, że aktywnie wspiera starania Poznania o organizację letniej Uniwersjady w 2011 roku. - Zrobiliśmy wszystko, aby nasza oferta była profesjonalnie przygotowana. Od początku wspieramy Poznań - powiedział minister sportu Tomasz Lipiec, cytowany w komunikacie resortu.

Ministerstwo Sportu poinformowało, że aktywnie wspiera starania Poznania o organizację letniej Uniwersjady w 2011 roku. - Zrobiliśmy wszystko, aby nasza oferta była profesjonalnie przygotowana. Od początku wspieramy Poznań - powiedział minister sportu Tomasz Lipiec, cytowany w komunikacie resortu.

Ministerstwo Sportu wymienia działania, które dowodzą jego poparcia dla organizacji letniej Uniwersjady 2011 w stolicy Wielkopolski. Wskazuje, że to na jego wniosek Poznań otrzymał niezbędne gwarancje rządowe, które są najistotniejszym elementem przy ubieganiu się o imprezę tej rangi. Ministerstwo twierdzi także, że rozwiązało najważniejszy problem infrastruktury Poznania - zobowiązało się współfinansować budowę basenu o wymiarach olimpijskich. Resort wskazuje, że na modernizację Stadionu Miejskiego w Poznaniu przeznaczono 20 mln zł, na halę AWF 10 mln zł, a na zespół basenów nad jeziorem Malta aż 50 mln zł.

Komunikat resortu to reakcja na opublikowany we wtorek artykuł, którego autor twierdzi iż minister sportu Tomasz Lipiec nie pojechał do Turynu, by poprzeć Poznań w walce o Uniwersjadę 2011, bo w delegacji znalazł się prof. Jerzy Smorawiński, który w okresie, kiedy Lipiec był czynnym sportowcem, przyłapał go na dopingu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane