Minutes: jedna trzecia członków FOMC za podwyżką stóp w 2012-2013 r.

opublikowano: 16-05-2012, 20:13

Niektórzy z oficjeli Rezerwy Federalnej nie byli dostatecznie przekonani co do oznak przyspieszenia wzrostu aby zmienić swoją opinię, że stopy prawdopodobnie pozostaną nadzwyczaj niskie do 2014 roku, wynika z minutes z kwietniowego posiedzenia FOMC.

Uczestnicy posiedzenia wskazywali na niepewność towarzyszącą prognozom gospodarczym decydując się na powstrzymanie się od zmian w ocenie. Niektórzy oficjele Fed wyrażali większe przekonanie co do trwałości ożywienia. Jednocześnie inni uczestnicy posiedzenia twierdzili, że ich większe obawy budzi infalcja.

Szef Fed, Ben Bernanke zapytał oficjeli Fed o sposoby uzgodnienia wskazań FOMC dotyczących stóp pytając członków Komitetu o ich indywidualne prognozy stóp. Jedna trzecia członków FOMC wierzy, że bank centralny powinien podwyższyć je w 2012 lub 2013 roku, co doprowadziło niektórych analityków do zwątpienia w komunikat Fed, że warunki będą prawdopodobnie uzasadniały pozostawienie niskich stóp do 2014 roku. Fed zecydował także o dwudniowych posiedzeniach FOMC, kiedy wcześniej odbywały się one w sesjach jedno- i dwudniowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Minutes: jedna trzecia członków FOMC za podwyżką stóp w 2012-2013 r.