Mobius: rynki wschodzące w punkcie zwrotnym

Rynki wschodzące są w punkcie zwrotnym i zmiana na nich jest już w zasięgu wzroku, przekonuje Mark Mobius, szef Templeton Emerging Markets Group.

Potencjał zmiany w Azji jest wielki w związku ze wzrostem w regionie, powiedział Mobius podczas wystąpienia w Kuala Lumpur. Podkreślił, że jest zadowolony z tego, że inwestorzy niedoważają w portfelach aktywa z rynków wschodzących.

Zobacz więcej

Mark Mobius Bloomberg

Indeks MSCI Emerging Markets w ubiegłym tygodniu odrobił stratę notowaną od początku roku i rośnie już o 16 proc. powyżej siedmioletniego dołka zanotowanego w styczniu. Popyt na bardziej ryzykowne aktywa rośnie, czemu sprzyja rosnący kurs ropy.

Choć jest „maksymalny pesymizm” co do gospodarek wschodzących Azji, Chiny wciąż są „niesamowitą historią wzrostu”, a Indie rozwijają się w „bardzo ładnym tempie”, powiedział Mobius. W ocenie Templetona, malezyjski ringgit jest niedowartościowany o 28 proc., a kraj ma bardzo dobre perspektywy, powiedział znany inwestor. Zwrócił uwagę, że ceny surowców już znalazły dno. Podkreślił także, że amerykańskie rynki doszły do szczytów i mogą albo poruszać się w trendzie horyzontalnym, albo w dół, co będzie korzystne dla rynków wschodzących. Mobius uważa, że Fed może zrezygnować z podwyższenia stóp w tym roku, co spowoduje, że pieniądze będą szukać lepszych możliwości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Mobius: rynki wschodzące w punkcie zwrotnym