Mocna przecena aluminium w Chinach, metal najtańszy od niemal pół roku

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 17-11-2021, 06:53

Do mocnej korekty notowań aluminium doszło podczas środowej sesji na parkiecie w Szanghaju. Metal jest obecnie najtańszy od niemal sześciu miesięcy, informuje Reuters.

fot. Oliver Bunic/Bloomberg

Najbardziej aktywny w handlu, styczniowy kontrakt na aluminium zniżkował a środowy poranek o 3,7 proc. na Shanghai Futures Exchange (SFE) schodząc do poziomu 18 280 juanów (2863 USD) za tonę, co jest najniższą wartością od 26 maja br.

Jednym z powodów przeceny jest mocny wzrost zapasów metalu. Osiągając pułap 307,8 tys. ton w „magazynach” SFE są najwyższe od 4 czerwca. Z kolei, w całych Chinach przekroczyły poziom 1 mln ton.

W przeciwnym kierunku podążają natomiast notowania aluminium na giełdzie towarowej w Londynie. Tam trzymiesięczny kontrakt na metal drożał rano o 0,5 proc. m.in. z powodu spadku zapasów surowca do najniższego poziomu od dwóch lat (959,9 tys. ton).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane