Czytasz dzięki

MonsterMob przejmuje chiński ATOP za ok. 100 mln USD

(Marek Druś)
opublikowano: 22-08-2005, 11:45

MonsterMob Group przejmie chiński ATOP Century za ok. 100 mln USD gotówką i akcjami. Brytyjczycy chcą dzięki akwizycji wejść na bardzo szybko rosnący rynek dzwonków i gier do telefonów komórkowych w największym kraju świata.

MonsterMob Group przejmie chiński ATOP Century za ok. 100 mln USD gotówką i akcjami. Brytyjczycy chcą dzięki akwizycji wejść na bardzo szybko rosnący rynek dzwonków i gier do telefonów komórkowych w największym kraju świata.

Działający od dwóch lat ATOP ma 1,25 mln klientów. Jego prezes i założyciel, 34-letni Yongqiang Qian, zgodził się zostać na stanowisku dwa lata po przejęciu spółki. Jak się szacuje, zarobi na transakcji ok. 45 mln USD.

W Chinach jest obecnie ok. 345 mln użytkowników komórek, ale penetracja rynku wynosi tylko 25 proc. Analitycy prognozują, że w 2008 roku aż 570 mln Chińczyków będzie miało telefon komórkowy.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane