Morawiecki: rozmowa z szefem Apple dotyczyła inwestycji w Polsce i regulacji unijnych

  • PAP
opublikowano: 24-01-2019, 18:08

Rozmowa z szefem Apple dotyczyła inwestycji w Polsce i regulacji unijnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Podczas drugiego dnia pobytu w Szwajcarii Morawiecki spotkał się m.in. z szefem firmy Apple Timem Cookiem.

"Rozmowa dotyczyła m.in. inwestycji w Polsce (…) Chcę, żeby te wysokie technologie były w Polsce implementowane, były w Polsce wdrażane, bo dzięki temu polscy kooperanci, polscy przedsiębiorcy uczą się rynków globalnych, uczą się, w jaki sposób produkować towary, usługi, produkty na najwyższym światowym poziomie" – zaznaczył premier.

Dodał, że chodzi o to, żebyśmy się "pięli do góry", bo w ślad za tym jeszcze szybciej będą rosły wynagrodzenia Polaków. "To jest nasz główny cel" – oświadczył Morawiecki.

Premier poinformował, że rozmowa z szefem amerykańskiego koncernu dotyczyła również regulacji na poziomie unijnym, proponowanych przez Komisję Europejską. "Tutaj także jesteśmy bardzo poważnym partnerem do takich największych na świecie firm, przedsiębiorstw, jakim jest właśnie Apple" – zaznaczył.

Morawiecki przybył do Szwajcarii w środę po południu. W planie wizyty szefa rządu na forum ekonomicznym znalazły się m.in. spotkania z szefami międzynarodowych korporacji oraz szefami rządów.

W czwartek premier odwiedził polski pawilon "Dom Polski", który otworzyły w szwajcarskim miasteczku PZU i Bank Pekao S.A.

49. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się w dniach 22-25 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane