Morgan Stanley złapał maklerów na ukrywaniu nawet 140 mln USD strat

opublikowano: 29-11-2019, 07:11

Morgan Stanley zwolnił lub wysłał na urlop co najmniej czterech maklerów, którzy ukrywali poniesione straty sięgające między 100 mln USD a 140 mln USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Źródła agencji twierdzą, że maklerzy ponieśli straty na rynku walut gospodarek wschodzących. Odkryto, że ukryli je podając nieprawdziwą wartość niektórych instrumentów finansowych. Chodzi głównie o opcje walutowe. Handel nimi wzrósł o 16 proc. do 294 mld USD dziennie w kwietniu, wynika z ostatnich danych Banku Rozliczeń Międzynarodowych.

Dział handlu opcjami walutowymi w Morgan Stanley miał trudności w tym roku wynikające ze spadku zmienności, która jest źródłem zysków dla maklerów, twierdzi informator Bloomberga.

Morgan Stanley miał zaksięgować straty spowodowane przez maklerów w trzecim kwartale. W raporcie o wynikach informował, że wzrost o 21 proc. przychodów z handlu obligacjami pozwolił mu pokryć w części pogorszenie wyników z handlu na rynku walutowym.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy