Morrisons ostrzega przed negatywnym wpływem wojny i inflacji na jego zyski

ARŻ
opublikowano: 04-04-2022, 16:04

Czwarta pod względem wielkości sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, Morrisons, ostrzegła przed potencjalnym spadkiem sprzedaży i zysków w związku z wojną w Ukrainie i rosnącą inflacją, pisze Reuters.

Supermarket Morrisons
Supermarket Morrisons
Fot. Rept0n1x/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

“Podejmujemy kroki, które mają na celu złagodzenie negatywnego wpływu wojny i inflacji na nasz zysk EBITDA w pozostałych miesiącach 2022 roku“ - poinformowała w poniedziałek sieć supermarketów.

Morrisons jest nie tylko dużym sprzedawcą, ale także producentem żywności. Spółka posiada m.in. własne rzeźnie i zakłady przetwórstwa mięsnego.

Brytyjscy konsumenci zmagają się z gwałtownie rosnącymi kosztami życia. Inflacja może w tym roku wzrosnąć do dwucyfrowego poziomu po raz pierwszy od czterech dekad. Wzrost płac na razie nadąża za wzrostem cen, co sprawia, że mieszkańcy starają się ograniczać swoje wydatki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane