Może być po Pogoni Szczecin

(Tadeusz Stasiuk)
03-10-2005, 12:59

Dziś Antoni Ptak przestaje finansować Pogoń Szczecin. Właściciel drużyny piłkarskiej swoją decyzje zapowiedział już wcześniej, ponieważ nie może dogadać się z miastem co do terenów wokół stadionu, które chce otrzymać na swoją działalność.

Dziś Antoni Ptak przestaje finansować Pogoń Szczecin. Właściciel drużyny piłkarskiej swoją decyzje zapowiedział już wcześniej, ponieważ nie może dogadać się z miastem co do terenów wokół stadionu, które chce otrzymać na swoją działalność.

Antoni Ptak już kilkakrotnie zapowiada, że wycofa się z inwestowania w Pogoń. Żądał od miasta terenów na śnieżnej Górce. Kiedy okazało się, że nie wybuduje tam zjazdu narciarskiego, chciał od miasta grunty na lotnisku w Dąbiu (dzielnica Szczecina). Teraz chce inwestować wokół stadionu Pogoni przy Twardowskiego. Na zamierza postawić centrum sportowo - handlowe. Prezydent miasta powołał specjalny zespół do rozwiązania problemów Pogoni. W tym zespole jest m.in. Zbigniew Zalewski, zastępca prezydenta miasta, który przyznał, że negocjacje są bardzo trudne.

Zbigniew Zalewski głośno komentuje zachowanie byłego zastępcy prezydenta Mirosława Czesnego, który ciągle jest na zwolnieniu lekarskim. Mirosław Czesny kilka dni temu do przysłał magistratu trzecie już zwolnienie lekarskie. Tym razem do dziesiątego października. Jest to zwolnienie od kardiologa z Łodzi.

M. Czesny został odwołany z funkcji wiceprezydenta Szczecina 5 września Br. Od tej pory nie pojawił się w magistracie, nie rozliczył się również z służbowego telefonu i karty kredytowej. Z urzędu miasta wysłano także pismo do łódzkiego ZUS, by potwierdzić prawdziwość zwolnienia Czesnego.

- M. Czesny został powołany na wiceprezydenta Szczecina przez Mariana Jurczyka pod namową – ciekawostka - Antoniego Ptaka, by temu ostatniemu załatwiać grunty pod działalność gospodarcza – mówią urzędnicy miejscy.

Bogdan Tychowski

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Może być po Pogoni Szczecin