Musk: produkcja 5 tys. sztuk Modelu 3 tygodniowo "całkowicie prawdopodobna"

opublikowano: 06-06-2018, 07:48
aktualizacja: 06-06-2018, 07:50

Założyciel i szef koncernu Tesla, miliarder Elon Musk stwierdził, że „całkowicie prawdopodobne” jest tworzenie 5000 sztuk pojazdów Model 3 tygodniowo do końca czerwca, ponieważ już teraz linie produkcyjne firmy osiągają zdolność do wyprodukowania 3500 pojazdów w ciągu tygodnia, donosi Reuters.

To były najbardziej nerwowe miesiące, jakie kiedykolwiek miałem ... ale myślę, że zrealizujemy zakładane cele produkcyjne - powiedział Musk podczas corocznego spotkania Tesli z akcjonariuszami w Mountain View w Kalifornii.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Komentarze Muska pojawiły się po tym, jak akcjonariusze ponownie wybrali trzech dyrektorów spółki i głosowali przeciwko propozycji odebrania Muskowi funkcji prezesa. 

Tesla i jej kontrowersyjny, ostro tweetujący dyrektor generalny znajdują się pod lupą w ostatnich miesiącach po fali negatywnych komentarzy i doniesień o wypadkach samochodowych, kondycji finansowej firmy i stylu zarządzania prowadzonego przez Muska, który krytykował analityków finansowych i publicznie zakwestionował doniesienia mediów.

Miliarder podkreślił, że "w Tesli budujemy nasze samochody z miłością, podczas gdy w wielu innych firmach są tworzone przez marketing lub dział finansowy i nie mają duszy”.

Nie jesteśmy idealni, ale wkładamy w to nasze serca i duszę i naprawdę zależy nam by klienci i udziałowcy byli zadowoleni – powiedział technologiczny wizjoner.

Tesla usilnie stara się zwiększyć produkcję nowego sedana Model 3, który ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej rentowności firmy. W kwietniu Tesla informowała, że produkuje 2270 pojazdów tygodniowo, mniej niż połowę z obiecanych 5000, które zapowiadano do końca czerwca.

Zatory produkcyjne opóźniły dostawę pojazdów do klientów i odsunęły w czasie bardzo potrzebne przychody, ponieważ firma nadal intensywnie wydatkuje środki na poprawki produkcyjne Modelu 3, a także na projekty będące w przygotowaniu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Musk: produkcja 5 tys. sztuk Modelu 3 tygodniowo "całkowicie prawdopodobna"