Musk: Tesla postrzega Koreę Południową jako najlepszego kandydata inwestycyjnego

opublikowano: 23-11-2022, 11:51
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Prezes Tesli, Elon Musk, powiedział, że uważa Koreę Południową za najlepszego kandydata do inwestycji, wynika z relacji biura prezydenta Yoon Suk Yeola – podaje agencja Bloomberga.

fot. Andrew Harrer/Bloomberg

Według biura prezydenta Korei Południowej uwagi miliardera pochodziły z wirtualnego spotkania Muska z Yoonem. Miliarder powiedział, że podejmie każdą decyzję inwestycyjną po kompleksowym przeglądzie warunków inwestycyjnych, w tym dotyczących siły roboczej i technologii.

Yoon wysłuchał również planu Muska dotyczącego budowy kolejnej gigafabryki w Azji do produkcji samochodów elektrycznych. Główna fabryka Tesli w Azji znajduje się w Szanghaju w Chinach – zakład, który ostatnio podwoił moce produkcyjne do około 1 miliona pojazdów rocznie.

Według biura prezydenta Yeola Musk wyraził także chęć aktywnego inwestowania w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych w Korei Południowej oraz znacznego rozszerzenia współpracy w zakresie łańcucha dostaw z firmami koreańskimi. Musk ma spodziewać się też, iż zakupy części od koreańskich firm wzrosną do co najmniej 10 mld USD do 2023 roku.

Tesla kupuje już wiele części samochodowych wyprodukowanych w Korei Południowej, w tym od LG Energy Solution, wieloletniego dostawcy akumulatorów. Jeon Hyeyoung, analityk Daol Investment & Securities w Seulu, powiedział w zeszłym miesiącu, że perspektywy LG Energy są pozytywne, częściowo z powodu zwiększonej produkcji w zakładzie Tesli w Szanghaju.

Korea jest także domem dla dwóch największych na świecie producentów samochodów, Hyundai Motor i Kia, a także innych producentów akumulatorów, takich jak SK On i Samsung SDI. Naród azjatycki postrzega pojazdy elektryczne, akumulatory i półprzewodniki jako kluczowy motor wzrostu swojej gospodarki i uważa, że zaawansowane technologicznie sieci dostaw ze Stanami Zjednoczonymi są niezbędne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Bloomberg

Polecane