MZK chce kupić nowe autobusy

Zbigniew Marecki
03-06-2003, 00:00

Osiem autobusów zamierza w tym roku kupić Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 26 czerwca.

Już siedem firm samochodowych: Mercedes, Volvo, Solaris Bus & Coach, MAN, Polskie Autobusy (Jelcz i Autosan) oraz słupskie — Scania i Kapena wykupiło specyfikacje przetargowe na dostawę autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku. MZK chce kupić osiem autobusów niskopodłogowych jednoczłonowych. Wartość zamówienia nie jest jeszcze znana. Wśród warunków największy nacisk położono na cenę i dane techniczne. Firma oczekuje także, że oferent będzie miał w Słupsku swój serwis. Ma też doposażyć warsztat MZK, a szczególnie stację diagnostyczną spółki.

Inwestycja będzie sfinansowana ze środków MZK oraz z podniesionego kapitału zakładowego, do którego właściciel — samorząd Słupska — niedawno wniósł 4 mln zł.

Maciej Kobyliński, prezydent Słupska, nie ukrywa, że chciałby, aby w przetargu zwyciężyły słupskie firmy autobusowe. Jednak opozycyjni radni mają spore zastrzeżenia do tej koncepcji. Twierdzą, że produkowane w Kapenie autobusy marki Cacciamali, nie gwarantują oszczędności, które chce osiągnąć MZK. Z kolei w sondażu prowadzonym przez MZK wśród mieszkańców Słupska zwyciężyły autobusy marki MAN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Marecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MZK chce kupić nowe autobusy