Na misji Uznanie dla Bogusława Zalewskiego w dalekim Stambule

MK
opublikowano: 19-11-2008, 00:00

Bogusław Zalewski wrócił z 75. Kongresu Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego — UFI. Jako członek jego najwyższych władz — ponownie.

Spotkanie odbyło się 12-15 listopada w Stambule. A Bogusław Zalewski reprezentował na nim Polską Izbę Przemysłu Targowego (PIPT), której jest prezesem. Uczestnicy kongresu zadecydowali o jego ponownym wejściu do dyrektoriatu UFI.

Szef PIPT ma nadzieję, że wyróżnienie to ułatwi rodzimym firmom targowym prowadzenie interesów za granicą.

— Jeśli chcemy się liczyć, musimy uczestniczyć w międzynarodowych projektach, na przykład z zakresu szkoleń branżowych, marketingu i monitoringu możliwości sektora. A także w dziedzinie ochrony praw własności intelektualnej — podkreśla.

Bogusław Zalewski to wieloletni prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, Polskiej Korporacji Targowej (1998-2006) i jej sukcesorki — PIPT (funkcję tę pełni od 2007 r.). Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył też studia MBA. Jego pasją są konie. Współorganizuje zawody jeździeckie. W dużej mierze jego zasługą są eliminacje Pucharu Świata w skokach przez przeszkody w hali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane