Na świecie jest więcej ziemi uprawnej niż szacowano

opublikowano: 15-11-2017, 07:36
aktualizacja: 15-11-2017, 07:37

Najnowsze badania pokazały, że obszar Ziemi nadający się do upraw rolniczych jest większy niż dotychczas sądzono. Okazało się również, że to Indie, a nie USA czy Chiny, mają obecnie najwięcej ziemi uprawnej na świecie.

Na świecie jest 1,87 mld hektarów ziemi uprawnej, czyli 15-20 proc. więcej niż wcześniej szacowano, wynika z najnowszych publikacji U.S. Geological Survey. Badacze tłumaczą wzrost dodaniem obszarów wcześniej uznanych za nienadające się do upraw lub nie objętych badaniem.

Najwięcej ziemi uprawnej jest w Indiach, aż 179,8 mln hektarów. W USA to 167,8 mln hektarów, a w Chinach 165,2 mln hektarów. 

Badacze U.S. Geological Survey określili Europę i Azję Południową „rolniczymi stolicami świata w związku z tym, że ziemia uprawna stanowi w niektórych krajach tych regionów nawet 80 proc. obszaru. Tymczasem w przypadku USA i Chin to tylko ok. 20 proc. obszaru.

Niedawny raport ONZ ujawnił, że liczba ludzi cierpiących głód w ubiegłym roku rosła w największym tempie od co najmniej 100 lat. Powodem były konflikty polityczne i zmiany w środowisku naturalnym spowodowane ociepleniem klimatu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Na świecie jest więcej ziemi uprawnej niż szacowano