Czytasz dzięki

Na większości rynków akcji Azji spadki

opublikowano: 23-03-2020, 06:08

Piątkowa wyprzedaż na amerykańskich rynkach akcji, a także sugerujący jej kontynuację spadek kontraktów na indeksy giełd w USA, spowodowały przewagę podaży akcji w poniedziałek na większości rynków Azji-Pacyfiku.

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji spadały nawet o maksymalną dopuszczalną wielkość głównie z powodu utknięcia w Kongresie USA pakietu wsparcia dla gospodarki wartości 1,4 bln USD. Dodatkowo w przekazach dominują złe wiadomości dotyczące epidemii koronawirusa na świecie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Trzeba być bardzo odważnym albo głupim, aby uznać, że rynki akcji osiągnęły dno zanim dojdzie do dramatycznego przełomu medycznego w sprawie koronawirusa – zauważył Alan Ruskin, szef strategii walutowej G10 w Deutsche Banku.

Giełda w Szanghaju spada o 1,6 proc., a indeks chińskich blue chipów CSI300 traci 1,8 proc. W Hongkongu Hang Seng spada o 3,75 proc., a w Seulu Kospi idzie w dół o 3,4 proc. Giełda indyjska ma "czarny poniedziałek". Jej główny indeks tąpnął o prawie 10 proc. po decyzji władz o „zamknięciu” kraju z powodu koronawirusa. Regionalny indeks MSCI Asia ex-Japan spada o ponad 4 proc. Z ogólnego trendu wyłamuje się giełda w Tokio, która w piątek nie pracowała. Nikkei 225 rośnie o ponad 2 proc., ale oficjalny indeks Topix zyskuje tylko 0,3 proc. Jako powód względnie dobrych nastrojów w Japonii wskazywane są sygnały z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego sugerujące, że igrzyska w Tokio nie zostaną  odwołane z powodu epidemii, ale raczej zostaną przeprowadzone w późniejszym terminie.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane