Naftobudowa <NAFW.WA> Podjęcie decyzji o zamiarze wniesieniu przez Naftobudowę S.A. aportu do spółki zależnej

PAP
opublikowano: 27-01-2004, 12:48

Naftobudowa <NAFW.WA> Podjęcie decyzji o zamiarze wniesieniu przez Naftobudowę S.A. aportu do spółki zależnej PODJĘCIE DECYZJI O ZAMIARZE WNIESIENIU PRZEZ NAFTOBUDOWĘ S.A. APORTU DO SPÓŁKI ZALEŻNEJ
Raport bieżący nr 2/2004
W dniu 26 stycznia 2004r. Zarząd Naftobudowa S.A. podjął decyzję o wniesieniu do NAF Industriemontage GmbH z siedzibą w Dortmundzie w Niemczech aktywów w formie aportu niepieniężnego do majątku tej Spółki
Spółka ta jest jednostką zależną od Emitenta (100%), a przedmiotem jej działalności jest montaż instalacji przemysłowych i maszyn, usługi dla przemysłu oraz handel wyrobami i artykułami przemysłowymi wszelkiego rodzaju. W dniu 27.03.2003r. Zgromadzenie Wspólników NAF Industriemontage GmbH podjęło decyzję o jej likwidacji.
Mając na względzie umocnienie i efektywniejsze wykorzystanie potencjału gospodarczego Naftobudowy S.A. jak i jej Grupy Kapitałowej na rynkach zagranicznych oraz rozszerzenie prowadzonej działalności gospodarczej o nowe rynki państw Unii Europejskiej, w dniu 26 stycznia 2004r. Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałą o zaprzestaniu likwidacji NAF Industriemontage GmbH i podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze wniesienia przez Naftobudowę S.A. aportu.
Aktywa, które mają zostać wniesione do tej Spółki stanowią własność Oddziału Niemcy Naftobudowa S.A. na które składa się :
- budynek biurowo mieszkalny w Berlinie w Niemczech wraz zapleczem gospodarczym i gruntem
- grunty w Iserlohn w Niemczech wraz z zapleczem gospodarczym
- środki transportu w postaci kilkudziesięciu samochodów zarówno ciężarowych i osobowych jak i mikrobusów.
Wartość ewidencyjna aktywów, które mają zostać wniesione w formie aportu w księgach rachunkowych Naftobudowy S.A. na dzień 31 grudnia 2003r. stanowi wartość 552,3 tys. EUR (słownie: pięćset pięćdziesiąt dwa tysiące trzysta euro). Natomiast wartość tych aktywów, która zostanie ujawniona w księgach rachunkowych NAF Industriemontage GmbH wg wyceny rynkowej wyniesie 679,4 tys. EUR (słownie: sześćset siedemdziesiąt dziewięć tysięcy czterysta euro).
Data sporządzenia raportu: 27-01-2004

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu