Najbogatszy człowiek na Ukrainie mógł uciec z kraju

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-04-2005, 18:41

Najbogatszy człowiek na Ukrainie Rinat Achmetow najprawdopodobniej uciekł z kraju - podał w środę informacyjny serwis internetowy ostro.org, powołując się na źródła zbliżone do należącego do oligarchy klubu piłkarskiego Szachtar Donieck.

Najbogatszy człowiek na Ukrainie Rinat Achmetow najprawdopodobniej uciekł z kraju - podał w środę informacyjny serwis internetowy ostro.org, powołując się na źródła zbliżone do należącego do oligarchy klubu piłkarskiego Szachtar Donieck.

Według wiarygodnych źródeł, współpracownicy Achmetowa już drugi tydzień nie mogą się do niego dodzwonić, a miejsce przebywania szefa nie jest im znane. Nikt nie odpowiada również na telefony w Szachtarze Donieck.

Agencja Interfax-Ukraina poinformowała, powołując się na źródła w donieckich strukturach państwowych, że Achmetow może obecnie przebywać w Hiszpanii, dokąd miał udać się z Moskwy.

Zarówno Achmetow, jak i aresztowany niedawno przewodniczący donieckiej Rady Obwodowej Borys Kolesnikow, figurują jako akcjonariusze centrum handlowego "Biały Łabądź" w Doniecku. Kolesnikowa, uważanego za najbliższego przyjaciela i doradcę Achmetowa, aresztowano za próbę nielegalnego przejęcia tego przedsiębiorstwa.

Achmetow i Kolesnikow popierali w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich Wiktora Janukowycza, który przegrał walkę o fotel szefa państwa z Wiktorem Juszczenką.

Według amerykańskiego pisma "Forbes", Achmetow jest najbogatszym człowiekiem na Ukrainie, a jego majątek szacowany jest na 2,4 mld dolarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Najbogatszy człowiek na Ukrainie mógł uciec z kraju