Najdroższy dom w Australii sprzedany za 73 mln USD

opublikowano: 27-09-2018, 13:46

Australijski miliarder Mike Cannon-Brookes stał się właścicielem najdroższego domu w Australii. Na mieszczącą się w Sydney rozległą posiadłość współzałożyciel firmy informatycznej Atlassian musiał wysupłać 100 mln AUD (73 mln USD).

Tyle warta, według nabywcy, jest  Fairwater, dawna siedziba rodziny Fairfax. To posiadłość z największą prywatną plażą w Sydney Harbour, o powierzchni 11,21 tys. metrów kwadratowych (2,77 akra), znajdująca się zaledwie 5,5 km od centrum miasta.

Sydney, Australia
Zobacz więcej

Sydney, Australia fot. Bloomberg

W transakcji pośredniczyła firma Christie’s International.

Fairwater trafił na rynek na początku tego miesiąca, po śmierci Lady Mary Fairfax we wrześniu ubiegłego roku.

Był własnością rodziny Fairfax od ponad wieku. Lady Mary Fairfax, była emigrantką z Polski. Poślubiła ikonę rynku prasowego Warwicka Fairfaxa, jednego z najbogatszych ludzi w Australii.

Przez dziesięciolecia zabytkowa posiadłość była znana ze wspaniałych imprez, akcji charytatywnych i goszczenia renomowanych liderów biznesu, polityków, członków rodziny królewskiej i gwiazd Hollywood.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu