Najlepsza pokerzystka na świecie w największym funduszu hedgingowym

opublikowano: 10-01-2018, 07:34
aktualizacja: 10-01-2018, 07:36

Amerykanka Vanessa Selbst, uznana za najlepszą pokerzystkę turniejową na świecie, pracuje dla największego na świecie funduszu hedgingowego: Bridgewater Associates.

Selbst wygrała łącznie 11,9 mln USD w okresie ponad 12 lat gry w turniejach. We wpisie na Facebooku w ostatnim dniu grudnia poinformowała o zmianie kariery i rozpoczęciu pracy dla jednego z funduszy hedgingowych. Nie ujawniła jednak którego. Bloomberg dowiedział się, że to Bridgewater Associates, fundusz słynnego Ray’a Dalio, zarządzający 160 mld USD aktywów. 

Zobacz więcej

youtube.com

- Otoczenie jest tu takie jak było swego czasu w pokerze, paczka bystrych dzieciaków współpracuje, aby pokonać rywali w grze – napisała Selbst. – To także naprawdę szalenie trudne – dodała.

Fundusze hedgingowe zaczęły w ostatnim czasie korzystać z niekonwencjonalnych sposobów pozyskania utalentowanych ludzi, którzy mogliby pomóc im osiągnąć lepsze wyniki.

33-letnia Selbst oprócz udanej kariery pokerowej może pochwalić się także skończeniem prawa na Uniwersytecie Yale. Swoim fanom wyjaśniła, że zdecydowała się zrezygnować z gry w pokera, bo zaczęła zbytnio przypominać „prawdziwą pracę”. Jednocześnie przyznała, że praca w funduszu hedgingowym daje jej na razie „w kość”

- Każdego dnia myślę, że już to łapię, ale następnego jest porażka przy kolejnym wyzwaniu – napisała Selbst. – To wyczerpujące, ekscytujący i całkowicie upokarzające – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu