Największy udziałowiec Mowi szuka inwestorów

  • DI
opublikowano: 02-09-2019, 15:23

John Fredriksen poszukuje inwestorów dla swojego imperium biznesowego zajmującego się transportem do akwakultury, donosi Reuters, cytując historie z norweskich mediów.

Urodzony w Norwegii magnat żeglugi - który stworzył największą na świecie firmę specjalizującą się w hodowli łososia, teraz Mowi (dawniej Marine Harvest, a w Polsce Morpol) - powiedział, że jest otwarty na inwestorów, którzy mogliby objąć większe udziały w jego firmach. Fredriksen jest gotów zrezygnować z kontrolowania swoich biznesów, by zmniejszyć obciążenie pracą.

"Jest kilka sposobów, na które można to zrobić", powiedział dziennikowi "Finansavisen". Nie planuje pozostawić codziennych operacji swoim córkom, Kathrine i Cecilie. Ta ostatnia jest w zarządzie Mowi. "Nie powinny żyć z takim obciążeniem pracą, jakie ja miałem", powiedział.

Fredriksen's Geveran Trading Company jest największym udziałowcem w Mowi, którego wartość rynkowa wynosi 112,73 mld NOK (12,37 mld USD). Oznacza to, że 15,22 proc. akcji Geveran ma obecnie wartość 1,88 mld USD.

W marcu 2016 r. Geveran sprzedał 8,4 proc. udziałów w gigancie zajmującym się w hodowli łososia, które wówczas były warte 4,42 mld NOK, czyli (510,04 mln USD).
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy