Największy w historii kwartalny spadek globalnych dostaw smartfonów

opublikowano: 26-01-2023, 06:49
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rekordowy spadek globalnych dostaw smartfonów to kolejna oznaka słabnącego na świecie popytu konsumpcyjnego, informuje Bloomberg.

W ostatnim kwartale 2022 roku globalne dostawy smartfonów spadły o 18,3 proc. do niewiele ponad 300 mln aparatów, wyliczyli eksperci IDC. W całym roku dostawy spadły o 11,3 proc. i były najniższe od dekady.

fot. Vladimir Gerdo/TASS/Forum
fot. Vladimir Gerdo/TASS/Forum

- Nigdy wcześniej nie widzieliśmy niższych dostaw w świątecznym czwartym kwartale – podkreśliła Nabila Popal, dyrektor analizy w IDC.

Zwróciła uwagę, że wyprzedaże i promocje w minionym kwartale pomogły głównie zmniejszyć zapasy smartfonów niż zwiększyć ich dostawy.

Bloomberg zwraca uwagę, że fala protestów w fabrykach w Chinach, gdzie produkuje smartfony Apple, mogła spowodować zakłócenia dostaw w minionym kwartale. Pracownicy kompleksu produkcyjnego w Zhengzhou, w którym powstaje większość iPhone’ów, przerywali pracę domagając się ograniczenia restrykcji covidowych i poprawy warunków życia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane