Nakłady na inwestycje telekomunikacyjne wzrosły do 4 mld zł

  • PAP
opublikowano: 29-08-2018, 16:52

Nakłady na inwestycje telekomunikacyjne w porównaniu do poprzedniej perspektywy UE zwiększyliśmy prawie siedmiokrotnie przeznaczamy na nie 4 mld zł - podkreślił w środę w Koszalinie minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Zagórski wraz z premierem Mateuszem Morawieckim w Koszalinie (zachodniopomorskie) brali udział w uroczystości zawarcia umowy na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w ramach programu Polska Cyfrowa.

Marek Zagórski
Zobacz więcej

Marek Zagórski fot. ARC

Jak mówił, "nakłady na inwestycje telekomunikacyjne - w przeciwieństwie do poprzedniej perspektywy finansowej - zwiększamy prawie siedmiokrotnie", dodał, że na program wspierający inwestycje w szerokopasmowy internet, tam gdzie nie są one komercyjnie opłacalne, przekazano 4 mld zł. Zaznaczył, że realizacja tego programu pozwoli na podłączenie ponad 2 mln gospodarstw domowych oraz wszystkich placówek oświatowych do szybkiego, szerokopasmowego internetu.

Zagórski zwrócił uwagę, że szerokopasmowy internet to "podstawa rozwoju gospodarczego", to szansa dla takich regionów, jak Zachodniopomorskie. Szybka sieć - jak kontynuował minister - to też podstawa rozwoju e-administracji, z której coraz chętniej korzystamy. Przypomniał, że w ramach programu 500 plus złożono elektronicznie ponad 2 mln wniosków. 2 mln Polaków założyło też profil zaufany (w br. 1 mln) - dodał minister.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PA P

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu