Nasdaq w lekkiej czerwieni

opublikowano: 06-09-2019, 22:09

Inwestorzy handlujących na amerykańskich giełdach kończyli pierwszy wrześniowy tydzień w relatywnie dobrych humorach.

 Indeksy, za wyjątkiem Nasdaq i to dopiero na finiszu, kontynuowały zwyżkową tendencję, choć skala piątkowego wzrostu była nieco niższa niż poprzednio. Tym razem obóz byków znajdował wsparcie w doniesieniach z Chin oraz w danych z rynku pracy.

Zobacz więcej

Nasdaq MarketSite w Nowym Jorku

REUTERS/Jeenah Moon/FORUM

W tym pierwszym przypadku po ogłoszeniu nowego stymulacyjnego planu przez Pekin zmniejszyły się obawy związane z globalnym wzrostem gospodarczym. Chiński bank centralny zapowiedział, że zmniejszy wartość rezerw jakie muszą utrzymywać  tamtejsze banki co ma zwiększyć płynność o łącznie 900 mld juanów (126,4 mld USD)

Z kolei opublikowane w piątek dane z amerykańskiego rynku pracy wskazały na pewne symptomu osłabienia. Zarówno w przypadku stworzonych nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym, jak i prywatnym ich liczba nie sprostała oczekiwaniom ekonomistów. Stopa bezrobocia pozostała w sierpniu na poziomie 3,7 proc. Mocniej niż zakładały prognozy wzrosła za to średnia stawka płacy godzinowej, osiągając poziom 28,11 USD.

Wielu inwestorów uważa, że takie odczyty przesądzają o obniżce stóp procentowych przez Fed podczas wrześniowego posiedzenia.

Powodów do zadowolenia nie mieli w piątek posiadacze akcji spółek z szeroko rozumianego sektora społecznościowego. Był on najsłabszym spośród 11-tu głównych wchodzących w skład indeksu S&P500. Ciążyła na nim przecena walorów Facebooka po tym jak prokuratorzy z kilku stanów zapowiedzieli wszczęcie dochodzeń przeciwko internetowemu gigantowi. 

Na zamknięciu sesji indeks DJ IA rósł o 0,26 proc. zaś wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,09 proc. Zieleni nie udało się natomiast utrzymać technologicznemu Nasdaqowi, który stracił 0,17 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu