Czytasz dzięki

Nastroje niemieckich konsumentów gorsze niż oczekiwano

opublikowano: 22-10-2020, 08:34

Instytut GfK poinformował o większym niż oczekiwano spadku wskaźnika nastrojów konsumentów szacowanego dla listopada, donosi Reuters.

Druga fala pandemii negatywnie wpływa na nastroje niemieckich konsumentów, wynika z badania instytutu GfK przeprowadzonego wśród ok. 2 tys. osób. Wskaźnik nastrojów szacowany dla listopada spadł do minus 3,1 z minus 1,7 w poprzednim miesiącu. Oczekiwano jego spadku do minus 2,8.

- Poprawa nastrojów widoczna na początku lata tego roku przestała następować i znów jest ich pogorszenie – powiedział Rolf Buerkl, ekspert GfK.

Badanie instytutu pokazało, że ok. 75 proc. Niemców uważa pandemię za „duże lub bardzo duże zagrożenie”, a ponad 50 proc. obawia się jej negatywnego wpływu na ich osobistą przyszłość. Buerkl podkreślił, że konsumenci nie oceniali tak źle perspektyw od rozpoczęcia badania w kwietniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane