NBP: Wykształcenie prezesa zgodne z wymogami ustawy

MD
opublikowano: 08-09-2008, 13:55

Wykształcenie Prezesa NBP jest zgodne z  wymogami Ustawy o Narodowym Banku Polskim, głosi rozesłane w poniedziałek do  mediów oświadczenie Departamentu Komunikacji Społecznej NBP.

Oświadczenie zostało wydane „w związku z pojawiającymi się w mediach niekompletnymi i zmanipulowanymi informacjami na temat wykształcenia Prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka”.

Departament Komunikacji Społecznej NBP oświadcza, że Sławomir Skrzypek posiada zarówno wykształcenie techniczne, jak i ekonomiczne „w rozumieniu prawa polskiego i amerykańskiego”. Prezes NBP jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach i w drodze nostryfikacji dyplomu Uniwersytetu Wisconsin – La Crosse, magistrem nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada dyplom ukończenia studiów MBA Uniwersytetu Wisconsin – La Crosse, z rozszerzonym programem w zakresie finansów oraz Business Management Uniwersytetu Georgetown. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania aktywami i pasywami w polskim systemie bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W Poznaniu trwa proces z prywatnego oskarżenia Sławomira Skrzypka przeciwko Janowi Winieckiemu, który kwestionował wykształcenie prezesa NBP.

- Bezpodstawne podważanie faktów i powielanie fałszywych informacji przez media godzi nie tylko w dobra osobiste Sławomira Skrzypka, ale szkodzi także wizerunkowi Narodowego Banku Polskiego – głosi oświadczenie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / NBP: Wykształcenie prezesa zgodne z wymogami ustawy