NEC wybuduje kabel telekomunikacyjny Japonia-Rosja

(Marek Druś)
12-12-2006, 09:34

NEC zdobył kontrakt na budowę podmorskiego kabla telekomunikacyjnego łączącego Japonię i Rosję. Operatorami 900-km połączenia mają być japoński KDDI i rosyjski Rostelekom.

NEC zdobył kontrakt na budowę podmorskiego kabla telekomunikacyjnego łączącego Japonię i Rosję. Operatorami 900-km połączenia mają być japoński KDDI i rosyjski Rostelekom.

NEC ujawnił, że kabel będzie miał zdolność przesyłu 640 gigabitów na sekundę. Oznacza to ponad 1,2 tys. szybszy transfer informacji w porównaniu z obecnie działającym łączem, które wybudowano w 1995 roku, i które prowadzi przez Koreę Południową. Nowy kabel będzie biegł przez Morze Japońskie i połączy Naoetsu na zachodnim wybrzeżu Japonii z Nachodką na wschodnim wybrzeżu Rosji. NEC nie ujawnił wartości kontraktu. Według prasy, koszt położenia kabla wynosi 5 mld JPY. Ma on zacząć działać w marcu 2008 r.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NEC wybuduje kabel telekomunikacyjny Japonia-Rosja