Czytasz dzięki

Nick: nadchodzą turbulencje, ale rynek byka na akcjach będzie trwał

opublikowano: 30-10-2017, 07:34
aktualizacja: 30-10-2017, 07:35

Po sezonie wyników kwartalnych amerykański rynek akcji może doświadczyć turbulencji, ostrzega Brian Nick z Nuveen, firmy zarządzającej 900 mld USD aktywów.

- Kiedy dobre wiadomości przestaną się pokazywać, zobaczymy co, jeśli cokolwiek, je zastąpi. Zobaczymy także to, jaki będzie rodzaj wstrząsów między obecną chwilą a końcem roku – powiedział Nick w CNBC. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Podkreślił, że ewentualne zawirowania na amerykańskim rynku akcji nie będą jednak oznaczać końca rynku byka.

- Jeśli popatrzeć na koniec przyszłego roku, światło wciąż jest zielone dla gospodarki USA i dla zysków firm – stwierdził. – Do tego czasu powinniśmy widzieć rynek o 8 do 10 procent wyżej, co jest zgodne z naszą prognozą wzrostu zysków – dodał.

Zaznaczył jednak, że następne kilka miesięcy może być zmienne na rynku akcji z powodu wzrostu niepewności m.in. dotyczącej reformy podatkowej w USA.
 
- Jest 50 procent prawdopodobieństwa, że skończy się to niczym. Myślę, że jest tylko 33 procent prawdopodobieństwa realizacji tego, co jest zapowiadane obecnie – powiedział.

Nick przypomniał, że rynek potrzebuje także więcej jasności kto zostanie kolejnym szefem Fed. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane