Nie ma chętnych na przebudowę rynku Łazarskiego

  • DI
opublikowano: 15-08-2018, 15:21

Mimo początkowego zainteresowania, dużej liczby zapytań i przesunięcia terminu składania ofert - nie wpłynęła żadna oferta na przebudowę rynku Łazarskiego.

Poznański magistrat rozważa ponowne ogłoszenie przetargu.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że w przetargu na przebudowę rynku Łazarskiego potencjalni wykonawcy pierwotnie mieli czas do 3 sierpnia na składanie ofert.

„Termin ich składania został przesunięty o prawie dwa tygodnie z powodu dużego zainteresowania postępowaniem przetargowym wśród potencjalnych wykonawców, od których wpłynęło ponad sto zapytań” – podał magistrat.

W środę Urząd poinformował, że do 14 sierpnia nie wpłynęła jednak żadna oferta. W chwili obecnej – jak wskazał magistrat - analizowana jest sytuacja i rozważanych jest kilka scenariuszy.

„Jedną z opcji jest ponowne ogłoszenie przetargu. Możliwe jest też, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, wszczęcie postępowania w celu udzielenia zamówienia w trybie "z wolnej ręki"” – podkreślono w komunikacie.

Poznański magistrat wskazał, że z nierozstrzygniętymi lub odwołanymi przetargami borykają się samorządy w całym kraju.

„Powodem tego jest brak chętnych na realizacje inwestycji, bądź zgłoszenie się jednego wykonawcy, który proponuje cenę zdecydowanie wyższą od zakładanego kosztorysu. W wyniku tego gminy wielokrotnie rozpisują przetargi na nowo. Przyczyną trudności na rynku budowlanym są zarówno rosnące ceny materiałów, jak i brak rąk do pracy” – podkreśliło biuro prasowe poznańskiego urzędu miasta.

Magistrat przypomniał, że w ostatnim czasie w Poznaniu, podobna sytuacja miała miejsce w przypadku przetargu na projekt i przebudowę ul. Gdyńskiej. Ponowienie przetargu zakończyło się jednak podpisaniem umowy z wykonawcą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu