Nielsen przyjął ofertę przejęcia za ponad 10 mld USD

ARŻ
opublikowano: 29-03-2022, 16:17

Firma badawcza Nielsen zaakceptowała ofertę przejęcia złożoną przez grupę funduszy inwestycyjnych, w której skład wchodzą Brookfield Asset Management, Elliott Investment Management oraz Evergreen Coast Capital. Transakcja będzie opiewać na 10,06 mld USD, pisze Reuters.

Jedno z biur firmy Nielsen w Kanadzie
Jedno z biur firmy Nielsen w Kanadzie
Fot. [email protected] Grid Scheduler/Scalable Grid Engine/Wikimedia Commons/CC0

W ramach umowy kupujący zaoferowali 28 USD za każdą akcję Nielsena. Stanowi to 60-proc. premię w stosunku do notowań z początku marca, gdy po raz pierwszy pojawiła się informacja o potencjalnym przejęciu.

Wcześniej Nielsen odrzucił ofertę konsorcjum nieujawnionych z nazwy funduszy private equity, które chciały zapłacić 25,40 USD za jedną akcję.

Głównym przedmiotem działalności Nielsena jest gromadzenie i analiza danych na temat oglądalności kanałów telewizyjnych i słuchalności stacji radiowych, które są następnie wykorzystywane przez reklamodawców.

Uwzględniając dług Nielsena, wartość transakcji to ok. 16 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane