Czytasz dzięki

Niemcy: Niewielki wzrost importu i eksportu

ARŻ, Reuters
opublikowano: 08-09-2020, 09:34

Niemiecki eksport pozostał w lipcu znacznie poniżej poziomu sprzed kryzysu, pomimo wzrostu o 4,7 proc. w ciągu miesiąca – wynika z danych opublikowanych we wtorek. Zwiastuje to, że ożywienie gospodarcze Niemiec po koronawirusie będzie powolne, pisze Reuters.

Import wzrósł tylko o 1,1 proc. w ciągu miesiąca, zwiększając sezonowo wyrównaną nadwyżkę handlową do 18 mld euro - podał niemiecki urząd statystyczny. Dane potęgują oczekiwania, że ​​największa gospodarka Europy powróci do wzrostu w drugim kwartale, czemu sprzyja powrót do poziomów aktywności sprzed kryzysu w kraju i u niektórych głównych partnerów handlowych.

Eksport do Stanów Zjednoczonych był o 17 proc. niższy niż w ubiegłym roku. Z kolei eksport do Chin, które przejawiają wyraźniejsze ożywienie niż USA, był tylko o 0,1 proc. niższy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane