Czytasz dzięki

Niemcy: policja wykryła „podziemne” zakłady fryzjerskie

opublikowano: 27-04-2020, 12:45

Dzięki akcji tajnych agentów policji wykryto w Bawarii dwa zakłady fryzjerskie, które świadczyły usługi pomimo obowiązującego z powodu epidemii zakazu tego rodzaju działalności.

Zakłady działały w piwnicach prywatnych domów. Agenci podający się za klientów ustalili, że ludzie byli tam nielegalnie strzyżeni. W zakładzie w Elsenfeld w kolejce do nielegalnej usługi oczekiwały dwie osoby, a w Momlingen na strzyżenie czekała jedna. Oba zakłady były profesjonalnie wyposażone, donosi niemiecka agencja DPA.

Policja wszczęła dochodzenia mające ustalić okoliczności złamania zakazu działalności, który w Bawarii jest najostrzejszy w Niemczech.

Zakłady fryzjerskie, podobnie jak inne biznesy, które zostały zamknięte z powodu pandemii, będą mogły legalnie wznowić działalność w Niemczech od 4 maja. Zgodnie z nowymi zasadanim, zarówno klienci, jak i fryzjerzy, będą musieli podczas realizacji usługi nosić maski ochronne.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane