Czytasz dzięki

Niemcy: powiat „zamknięty” z powodu koronawirusa w przetwórni mięsa

opublikowano: 23-06-2020, 12:54

Władze Nadrenii Północnej-Westfalii zdecydowały o „zamknięciu” powiatu Gütersloh, gdzie 1553 pracowników przetwórni mięsa Tönnies jest zakażonych koronawirusem.

Premier Armin Laschet ogłosił we wtorek, że w powiecie przywrócone zostały wszystkie ograniczenia stosowane wcześniej z powodu epidemii koronawirusa. „Zamknięcie” potrwa do 30 czerwca.

Wzrost przypadków zakażeń w przetwórni mięsa spowodował zamknięcie ośrodków opieki dziennej i szkół w regionie. Instytut Roberta Kocha powiązał gwałtowny wzrost ogólnej reprodukcji koronawirusa w Niemczech bezpośrednio z jego ekspansją w przetwórni.

Władze powiatu Gütersloh próbują zwiększyć zdolność komunikowania się z pracownikami przetwórni, zatrudniającej wiele osób z Rumunii, Bułgarii i Polski. Poszukują 150 tłumaczy do końca września.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnn.com

Polecane