Niemieccy parlamentarzyści przeciwni finansowaniu fuzji Deutsche Banku z Commerzbankiem

opublikowano: 03-04-2019, 19:29

Parlamentarzyści zapowiedzieli, że nie zgodzą się na żadną próbę inwestowania publicznych pieniędzy w połączone Deutsche Bank i Commerzbank, informuje Reuters.

Nieoficjalnie mówi się, że na przeprowadzenie połączenia dwóch największych niemieckich banków będzie potrzebne nawet 10 mld EUR „świeżego” kapitału.

- Powstały w wyniku połączenia bank prawdopodobnie będzie potrzebował świeżego kapitału. Jedną z rzeczy, na które nie pozwolimy, jest dawanie przez państwo na to więcej pieniędzy – oświadczyła Bettina Stark-Watzinger, przewodnicząca komisji finansów Bundestagu.

Parlamentarzyści nie mogą zablokować fuzji. Ostrzegają jedynie, że Bundestag zablokuje zaspokojenie potrzeb kapitałowych nowego banku z publicznych pieniędzy.

- To byłoby sprzeczne z jedną z lekcji kryzysu finansowego, że podatnik nie powinien płacić rachunków banków mających problemy – powiedziała Stark-Watzinger.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy