Niemiecka sieć dyskontów zbuduje mieszkania nad sklepami

opublikowano: 31-01-2018, 19:24
aktualizacja: 31-01-2018, 19:28

Niemiecka sieć dyskontowa Aldi Nord rozmawia z władzami Berlina o budowie ponad 2 tys. mieszkań nad swoimi sklepami.

Aldi liczy na to, że projekt otworzy mu drogę do budowy nowych, większych sklepów w coraz bardziej zabudowanych  miastach. Część mieszkań ma być przeznaczone dla studentów i potrzebujących.

Aldi
Zobacz więcej

Aldi fot. Bloomberg

- Chcemy budować duże sklepy i nie zawsze możemy znaleźć na nie miejsce – powiedziała rzeczniczka Aldi Nord Serra Schlesinger. - W miejscach o dużej gęstości populacji miasto ma interes w stworzeniu dostępnych mieszkań – dodała.

W Wielkiej Brytanii supermarkety od dawna budują sklepy z mieszkaniami ponad nimi. Rywal Aldi, Lidl, realizuje dwa podobne projekty w Berlinie.

Aldi zapowiada, że ok. 30 proc. mieszkań nad sklepami będzie wynajmowane po stawce 6,50 EUR za metr kwadratowy, czyli tyle ile wynosi obecna stawka mieszkań socjalnych bez uwzględniania kosztów ogrzewania. Reszta mieszkań ma być wynajęta po stawce 10 EUR za metr kwadratowy. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu