Niemiecki szef stracił stanowisko przez kłótnię o miejsce parkingowe

Daimler przeprosił oficjalnie w Chinach za aferę, która wybuchła po tym jak jeden z jego wysokiej rangi menedżerów miał obrazić mieszkańca Pekinu podczas kłótni o miejsce parkingowe.

Daimler nie ujawnił nazwiska menedżera, którego usunął ze stanowiska, ale media ustaliły, że chodzi o Rainera Gaertnera, prezydenta Daimler Trucks & Buses China. Przez chińskie media społecznościowe przetoczyła się burza po tym, jak oskarżono Niemca o rasistowskie wypowiedzi podczas kłótni z Chińczykiem. O aferze mówiły także oficjalne media.

Daimler tłumaczy swoją decyzję tym, że choć wydarzenie miało charakter prywatny, to mogło zaszkodzić wizerunkowi firmy i naruszyć jej dobre imię.

Chiny to największy rynek Daimlera, generujący ok. 20 proc. globalnej sprzedaży aut marki Mercedes w okresie pierwszych 10 miesięcy roku. Daimler Trucks and Buses China Ltd. działa od 2013 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemiecki szef stracił stanowisko przez kłótnię o miejsce parkingowe