Niewielu inwestorów kupowało w czasie załamania

opublikowano: 19-02-2018, 23:25
aktualizacja: 19-02-2018, 23:29

Nie więcej niż 15 proc. zamożnych amerykańskich inwestorów i przedsiębiorców wykorzystało rynkowe załamanie z początku lutego do zakupów akcji.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum

Zaledwie 10-15 proc. zamożnych inwestorów w czasie załamania zwiększyło zaangażowanie w akcje lub zainwestowało wolną gotówkę, wynika z ankiety przeprowadzonej przez bank UBS Group. W ankiecie, przeprowadzonej w tygodniu rozpoczętym załamaniem indeksu S&P500 z 5 lutego, wzięło udział 1000 zamożnych amerykańskich inwestorów i przedsiębiorców.

„Dla inwestorów, którzy byli poza rynkiem i czekali na dogodną korektę, jest to dobra okazja do zakupów” – komentują specjaliści UBS Group w raporcie z badania.

Mimo niewielkiej skłonności do kupowania akcji w korekcie wśród ankietowanych przeważa optymizm co do rynkowych perspektyw. Spośród zamożnych inwestorów oraz przedsiębiorców odpowiednio 68 proc. oraz 62 proc. ocenia, że obecnie jest dobry moment, by kupować akcje. Jednocześnie według 84 proc. oraz 74 proc. załamanie indeksów jest przejściowe i nie jest zapowiedzią recesji w amerykańskiej gospodarce.

W porównaniu z badaniem ze stycznia spadł jednak, z 74 proc. do 43 proc., odsetek zamożnych inwestorów deklarujących się jako byczo nastawieni w horyzoncie 6 miesięcy. Tymczasem wśród przedsiębiorców mniej było deklaracji zwiększenia zatrudnienia (spadek z 36 proc. do 24 proc.) oraz o zamiarze prowadzenia inwestycji (spadek z 44 proc. do 22 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niewielu inwestorów kupowało w czasie załamania