Noble Securities przecenił Pfleiderer

opublikowano: 06-11-2017, 13:35
aktualizacja: 06-11-2017, 13:36

W najnowszej rekomendacji Noble Securities zaleca akumulowanie akcji Pfleiderer Group, wyceniając jedną na 46 zł. oznacza to około 17 proc. potencjał wzrostu względem aktualnego kursu giełdowego.

Tyle że w maju 2017 r. ten sam dom maklerski wyceniał jedną akcję na 53,01 zł. Najnowsza rekomendacja mimo pozytywnego posmaku zalecenia „akumuluj” oznacza więc obniżenie wyceny o 13 proc. Krzysztof Radajewski, dyrektor departamentu analiz rynkowych Noble Securities, tłumaczy, że wyniki Pfleiderera w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. potwierdzają poprawę w ujęciu rocznym, ale z uwagi na rosnące ceny surowców mniejszą niż zakładał. Przypomina, że poprawa EBITDA o jedną czwartą jest głównie skutkiem zmniejszenia wpływu czynników jednorazowych na wynik. Nie do końca wierzy też w osiągnięcie celów z przedstawionej we wrześniu strategii spółki.

„W naszych prognozach jesteśmy bardziej konserwatywni w zakresie długoterminowych parametrów finansowych. Osiągniecie parametrów zakładanych przez spółkę oznaczać będzie dodatkowy potencjał wzrostowy” – napisał Krzysztof Radajewski.

Zwraca też uwagę na potencjalny wzrost konkurencji na rynku płyty w wyniku uruchomienia fabryk Forte i Eggera. Ich wpływu na rynek spodziewa się od 2019 r. EBITDA Pfleiderea ma wtedy wynieść 148 mln zł, a zysk netto – 45 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Noble Securities przecenił Pfleiderer